Vuelta a España 2021

76. edycja wyścigu kolarskiego Vuelta a España
Vuelta a España 2021 Cycling (road) pictogram.svg
Informacje ogólne
Wyścig76. Vuelta a España
TypUCI World Tour 2021 2.UWT
Puchar Hiszpanii w Kolarstwie Szosowym 2021
Etapów21
Daty14 sierpnia – 5 września 2021
Dystans3417 km
PaństwoESP Hiszpania
StartBurgos
MetaSantiago de Compostela
Drużyn23
Startujących184
Ukończyło142
Średnia prędkość40,715 km/h
Klasyfikacje końcowe
Pierwsze miejsceSLO Primož Roglič (Jumbo-Visma)
Drugie miejsceESP Enric Mas (Movistar Team)
Trzecie miejsceAUS Jack Haig (Bahrain Victorious)
PunktowaNED Fabio Jakobsen (Deceuninck-Quick Step)
GórskaAUS Michael Storer (Team DSM)
MłodzieżowaSUI Gino Mäder (Bahrain Victorious)
NajaktywniejszychDEN Magnus Cort Nielsen (EF Education-Nippo)
DrużynowaBRN Bahrain Victorious
◀ 20202022
Commons-logo.svgDokumentacja Wikidata-logo S.svg

Vuelta a España 2021 – 76. edycja wyścigu kolarskiego Vuelta a España, która odbyła się w dniach od 14 sierpnia do 5 września 2021 na liczącej ponad 3336 kilometrów trasie składającej się z 21 etapów i biegnącej z Burgos do Santiago de Compostela. Impreza kategorii 2.UWT była częścią UCI World Tour 2021.

EtapyEdytuj

Wikidata-logo S.svgEtapDataStart – MetatypeDystans (km)Suma wzniesień (m)Zwycięzca etapuLider
1 14 sierpnia 2021BurgosBurgos
jazda indywidualna na czas
7,187 mSLO Primož RogličSLO Primož Roglič
2 15 sierpnia 2021CaleruegaBurgos
płaski
166,71049 mBEL Jasper PhilipsenSLO Primož Roglič
3 16 sierpnia 2021Santo Domingo de SilosEspinosa de los Monteros
górski
202,82787 mEST Rein TaaramäeEST Rein Taaramäe
4 17 sierpnia 2021Burgo de Osma-Ciudad de OsmaMolina de Aragón
płaski
163,91534 mNED Fabio JakobsenEST Rein Taaramäe
5 18 sierpnia 2021TarancónAlbacete
płaski
184,4640 mBEL Jasper PhilipsenFRA Kenny Elissonde
6 19 sierpnia 2021RequenaCullera
pagórkowaty
158,3901 mDEN Magnus Cort NielsenSLO Primož Roglič
7 20 sierpnia 2021Gandia – Balcón de Alicante
górski
1523707 mAUS Michael StorerSLO Primož Roglič
8 21 sierpnia 2021Santa Pola – La Manga del Mar Menor
płaski
173,7923 mNED Fabio JakobsenSLO Primož Roglič
9 22 sierpnia 2021Puerto Lumbreras – Alto de Velefique
górski
1884725 mITA Damiano CarusoSLO Primož Roglič
10 24 sierpnia 2021Roquetas de MarRincón de la Victoria
pagórkowaty
1892350 mAUS Michael StorerNOR Odd Christian Eiking
11 25 sierpnia 2021AntequeraValdepeñas de Jaén
pagórkowaty
133,62647 mSLO Primož RogličNOR Odd Christian Eiking
12 26 sierpnia 2021JaénKordoba
pagórkowaty
1752018 mDEN Magnus Cort NielsenNOR Odd Christian Eiking
13 27 sierpnia 2021BelmezVillanueva de la Serena
płaski
203,71642 mFRA Florian SénéchalNOR Odd Christian Eiking
14 28 sierpnia 2021Don Benito – La Villuerca
górski
165,73448 mFRA Romain BardetNOR Odd Christian Eiking
15 29 sierpnia 2021Navalmoral de la MataEl Barraco
górski
197,53860 mPOL Rafał MajkaNOR Odd Christian Eiking
16 31 sierpnia 2021LaredoSanta Cruz de Bezana
płaski
1802275 mNED Fabio JakobsenNOR Odd Christian Eiking
17 1 września 2021Unquera – Lagos de Covadonga
górski
185,84437 mSLO Primož RogličSLO Primož Roglič
18 2 września 2021Salas – El Gamoniteiru
górski
162,64957 mCOL Miguel Ángel López SLO Primož Roglič
19 3 września 2021Tapia de CasariegoMonforte de Lemos
pagórkowaty
191,23513 mDEN Magnus Cort NielsenSLO Primož Roglič
20 4 września 2021SanxenxoMos
górski
202,24199 mFRA Clément ChampoussinSLO Primož Roglič
21 5 września 2021PadrónSantiago de Compostela
jazda indywidualna na czas
33,8636 mSLO Primož RogličSLO Primož Roglič

UczestnicyEdytuj

DrużynyEdytuj

WorldTeams (19)ProTeams (4)

Lista startowaEdytuj

Legenda: DNF – nie ukończył etapu, OTL – przekroczył limit czasu, DNS – nie wystartował do etapu, DSQ – zdyskwalifikowany. Numer przy skrócie oznacza etap, na którym kolarz opuścił wyścig.

Wyniki etapówEdytuj

Etap 1Edytuj

Burgos - Burgos
jazda indywidualna na czas
(7,1 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma8' 32"
2. Alex Aranburu ESP HiszpaniaAstana-Premier Tech+ 6"
3. Jan Tratnik SLO SłoweniaBahrain Victorious+ 8"
4. Thomas Scully NZL Nowa ZelandiaEF Education-Nippo+ 10"
5. Josef Černý CZE CzechyDeceuninck-Quick Step+ 10"
6. Dylan van Baarle NED HolandiaIneos Grenadiers+ 11"
7. Andrea Bagioli ITA WłochyDeceuninck-Quick Step+ 12"
8. Lawson Craddock USA Stany ZjednoczoneEF Education-Nippo+ 13"
9. Michael Matthews AUS AustraliaTeam BikeExchange+ 14"
10. Aleksandr Własow RUS RosjaAstana-Premier Tech+ 14"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič czerwona koszulka (klasyfikacja generalna)zielona koszulka (klasyfikacja punktowa)SLO SłoweniaJumbo-Visma8' 32"
2. Alex Aranburu ESP HiszpaniaAstana-Premier Tech+ 6"
3. Jan Tratnik SLO SłoweniaBahrain Victorious+ 8"
4. Thomas Scully NZL Nowa ZelandiaEF Education-Nippo+ 10"
5. Josef Černý CZE CzechyDeceuninck-Quick Step+ 10"
6. Dylan van Baarle NED HolandiaIneos Grenadiers+ 11"
7. Andrea Bagioli biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)ITA WłochyDeceuninck-Quick Step+ 12"
8. Lawson Craddock USA Stany ZjednoczoneEF Education-Nippo+ 13"
9. Michael Matthews AUS AustraliaTeam BikeExchange+ 14"
10. Aleksandr Własow RUS RosjaAstana-Premier Tech+ 14"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 2Edytuj

Caleruega - Burgos
płaski
(166,7 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Jasper Philipsen BEL BelgiaAlpecin-Fenix3h 58' 57"
2. Fabio Jakobsen NED HolandiaDeceuninck-Quick Step+ 0"
3. Michael Matthews AUS AustraliaTeam BikeExchange+ 0"
4. Juan Sebastián Molano COL KolumbiaUAE Team Emirates+ 0"
5. Alex Aranburu ESP HiszpaniaAstana-Premier Tech+ 0"
6. Jon Aberasturi ESP HiszpaniaCaja Rural-Seguros RGA+ 0"
7. Martin Laas EST EstoniaBora-Hansgrohe+ 0"
8. Riccardo Minali ITA WłochyIntermarché-Wanty-Gobert Matériaux+ 0"
9. Florian Vermeersch BEL BelgiaLotto-Soudal+ 0"
10. Piet Allegaert BEL BelgiaCofidis+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič czerwona koszulka (klasyfikacja generalna)SLO SłoweniaJumbo-Visma4h 07' 29"
2. Alex Aranburu ESP HiszpaniaAstana-Premier Tech+ 4"
3. Michael Matthews AUS AustraliaTeam BikeExchange+ 10"
4. Josef Černý CZE CzechyDeceuninck-Quick Step+ 10"
5. Dylan van Baarle NED HolandiaIneos Grenadiers+ 11"
6. Andrea Bagioli biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)ITA WłochyDeceuninck-Quick Step+ 12"
7. Aleksandr Własow RUS RosjaAstana-Premier Tech+ 14"
8. Jan Polanc SLO SłoweniaUAE Team Emirates+ 15"
9. Sepp Kuss biała koszulka w niebieskie grochy (klasyfikacja górska)USA Stany ZjednoczoneJumbo-Visma+ 15"
10. Chad Haga USA Stany ZjednoczoneTeam DSM+ 17"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 3Edytuj

Santo Domingo de Silos - Espinosa de los Monteros
górski
(202,8 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Rein Taaramäe EST EstoniaIntermarché-Wanty-Gobert Matériaux5h 16' 57"
2. Joe Dombrowski USA Stany ZjednoczoneUAE Team Emirates+ 21"
3. Kenny Elissonde FRA FrancjaTrek-Segafredo+ 36"
4. Lilian Calmejane FRA FrancjaAG2R Citroën+ 1' 16"
5. Enric Mas ESP HiszpaniaMovistar Team+ 1' 45"
6. Miguel Ángel López COL KolumbiaMovistar Team+ 1' 48"
7. Primož Roglič czerwona koszulka (klasyfikacja generalna)SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 1' 48"
8. Adam Yates GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 1' 48"
9. Mikel Landa ESP HiszpaniaBahrain Victorious+ 1' 48"
10. Giulio Ciccone ITA WłochyTrek-Segafredo+ 1' 48"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Rein Taaramäe czerwona koszulka (klasyfikacja generalna)biała koszulka w niebieskie grochy (klasyfikacja górska)EST EstoniaIntermarché-Wanty-Gobert Matériaux9h 25' 44"
2. Kenny Elissonde FRA FrancjaTrek-Segafredo+ 25"
3. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 30"
4. Lilian Calmejane FRA FrancjaAG2R Citroën+ 35"
5. Enric Mas ESP HiszpaniaMovistar Team+ 45"
6. Miguel Ángel López COL KolumbiaMovistar Team+ 51"
7. Alejandro Valverde ESP HiszpaniaMovistar Team+ 57"
8. Giulio Ciccone ITA WłochyTrek-Segafredo+ 57"
9. Egan Bernal biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)COL KolumbiaIneos Grenadiers+ 57"
10. Mikel Landa ESP HiszpaniaBahrain Victorious+ 1' 09"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 4Edytuj

Burgo de Osma-Ciudad de Osma - Molina de Aragón
płaski
(163,9 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Fabio Jakobsen NED HolandiaDeceuninck-Quick Step3h 43' 07"
2. Arnaud Démare FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 0"
3. Magnus Cort Nielsen DEN DaniaEF Education-Nippo+ 0"
4. Alberto Dainese ITA WłochyTeam DSM+ 0"
5. Michael Matthews AUS AustraliaTeam BikeExchange+ 0"
6. Piet Allegaert BEL BelgiaCofidis+ 0"
7. Jordi Meeus BEL BelgiaBora-Hansgrohe+ 0"
8. Matteo Trentin ITA WłochyUAE Team Emirates+ 0"
9. Jasper Philipsen zielona koszulka (klasyfikacja punktowa)BEL BelgiaAlpecin-Fenix+ 0"
10. Riccardo Minali ITA WłochyIntermarché-Wanty-Gobert Matériaux+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Rein Taaramäe czerwona koszulka (klasyfikacja generalna)biała koszulka w niebieskie grochy (klasyfikacja górska)EST EstoniaIntermarché-Wanty-Gobert Matériaux13h 08' 51"
2. Kenny Elissonde FRA FrancjaTrek-Segafredo+ 25"
3. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 30"
4. Lilian Calmejane FRA FrancjaAG2R Citroën+ 35"
5. Enric Mas ESP HiszpaniaMovistar Team+ 45"
6. Miguel Ángel López COL KolumbiaMovistar Team+ 51"
7. Alejandro Valverde ESP HiszpaniaMovistar Team+ 57"
8. Giulio Ciccone ITA WłochyTrek-Segafredo+ 57"
9. Egan Bernal biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)COL KolumbiaIneos Grenadiers+ 57"
10. Mikel Landa ESP HiszpaniaBahrain Victorious+ 1' 09"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 5Edytuj

Tarancón - Albacete
płaski
(184,4 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Jasper Philipsen BEL BelgiaAlpecin-Fenix4h 24' 41"
2. Fabio Jakobsen zielona koszulka (klasyfikacja punktowa)NED HolandiaDeceuninck-Quick Step+ 0"
3. Alberto Dainese ITA WłochyTeam DSM+ 0"
4. Juan Sebastián Molano COL KolumbiaUAE Team Emirates+ 0"
5. Piet Allegaert BEL BelgiaCofidis+ 0"
6. Jon Aberasturi ESP HiszpaniaCaja Rural-Seguros RGA+ 0"
7. Jordi Meeus BEL BelgiaBora-Hansgrohe+ 0"
8. Riccardo Minali ITA WłochyIntermarché-Wanty-Gobert Matériaux+ 0"
9. Reinardt Janse van Rensburg RSA Południowa AfrykaQhubeka NextHash+ 0"
10. Arnaud Démare FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Kenny Elissonde czerwona koszulka (klasyfikacja generalna)FRA FrancjaTrek-Segafredo17h 33' 57"
2. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 5"
3. Lilian Calmejane FRA FrancjaAG2R Citroën+ 10"
4. Enric Mas ESP HiszpaniaMovistar Team+ 20"
5. Miguel Ángel López COL KolumbiaMovistar Team+ 26"
6. Alejandro Valverde ESP HiszpaniaMovistar Team+ 32"
7. Giulio Ciccone ITA WłochyTrek-Segafredo+ 32"
8. Egan Bernal biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)COL KolumbiaIneos Grenadiers+ 32"
9. Mikel Landa ESP HiszpaniaBahrain Victorious+ 44"
10. Gino Mäder SUI SzwajcariaBahrain Victorious+ 45"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 6Edytuj

Requena - Cullera
pagórkowaty
(158,3 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Magnus Cort Nielsen DEN DaniaEF Education-Nippo3h 30' 53"
2. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 0"
3. Andrea Bagioli ITA WłochyDeceuninck-Quick Step+ 2"
4. Aleksandr Własow RUS RosjaAstana-Premier Tech+ 4"
5. Enric Mas ESP HiszpaniaMovistar Team+ 4"
6. Michael Matthews AUS AustraliaTeam BikeExchange+ 6"
7. Egan Bernal biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)COL KolumbiaIneos Grenadiers+ 8"
8. Alejandro Valverde ESP HiszpaniaMovistar Team+ 8"
9. Miguel Ángel López COL KolumbiaMovistar Team+ 9"
10. Felix Großschartner AUT AustriaBora-Hansgrohe+ 16"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič czerwona koszulka (klasyfikacja generalna)SLO SłoweniaJumbo-Visma21h 04' 49"
2. Enric Mas ESP HiszpaniaMovistar Team+ 25"
3. Miguel Ángel López COL KolumbiaMovistar Team+ 36"
4. Alejandro Valverde ESP HiszpaniaMovistar Team+ 41"
5. Egan Bernal biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)COL KolumbiaIneos Grenadiers+ 41"
6. Aleksandr Własow RUS RosjaAstana-Premier Tech+ 53"
7. Giulio Ciccone ITA WłochyTrek-Segafredo+ 58"
8. Lilian Calmejane FRA FrancjaAG2R Citroën+ 1' 04"
9. Mikel Landa ESP HiszpaniaBahrain Victorious+ 1' 12"
10. Fabio Aru ITA WłochyQhubeka NextHash+ 1' 17"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 7Edytuj

Gandia - Balcón de Alicante
górski
(152 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Michael Storer AUS AustraliaTeam DSM4h 10' 13"
2. Carlos Verona ESP HiszpaniaMovistar Team+ 21"
3. Pawieł Siwakow RUS RosjaIneos Grenadiers+ 59"
4. Sepp Kuss USA Stany ZjednoczoneJumbo-Visma+ 1' 16"
5. Jack Haig AUS AustraliaBahrain Victorious+ 1' 24"
6. Romain Bardet FRA FrancjaTeam DSM+ 1' 32"
7. Felix Großschartner AUT AustriaBora-Hansgrohe+ 1' 32"
8. Andreas Kron DEN DaniaLotto-Soudal+ 1' 37"
9. Steff Cras BEL BelgiaLotto-Soudal+ 2' 17"
10. Jan Polanc SLO SłoweniaUAE Team Emirates+ 2' 29"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič czerwona koszulka (klasyfikacja generalna)SLO SłoweniaJumbo-Visma25h 18' 35"
2. Felix Großschartner AUT AustriaBora-Hansgrohe+ 8"
3. Enric Mas ESP HiszpaniaMovistar Team+ 25"
4. Miguel Ángel López COL KolumbiaMovistar Team+ 36"
5. Jan Polanc SLO SłoweniaUAE Team Emirates+ 38"
6. Egan Bernal biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)COL KolumbiaIneos Grenadiers+ 41"
7. Jack Haig AUS AustraliaBahrain Victorious+ 57"
8. Sepp Kuss USA Stany ZjednoczoneJumbo-Visma+ 59"
9. Aleksandr Własow RUS RosjaAstana-Premier Tech+ 1' 06"
10. Adam Yates GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 1' 22"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 8Edytuj

Santa Pola - La Manga del Mar Menor
płaski
(173,7 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Fabio Jakobsen NED HolandiaDeceuninck-Quick Step3h 56' 05"
2. Alberto Dainese ITA WłochyTeam DSM+ 0"
3. Jasper Philipsen BEL BelgiaAlpecin-Fenix+ 0"
4. Jordi Meeus BEL BelgiaBora-Hansgrohe+ 0"
5. Itamar Einhorn ISR IzraelIsrael Start-Up Nation+ 0"
6. Arnaud Démare FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 0"
7. Michael Matthews AUS AustraliaTeam BikeExchange+ 0"
8. Martin Laas EST EstoniaBora-Hansgrohe+ 0"
9. Piet Allegaert BEL BelgiaCofidis+ 0"
10. Jon Aberasturi ESP HiszpaniaCaja Rural-Seguros RGA+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič czerwona koszulka (klasyfikacja generalna)SLO SłoweniaJumbo-Visma29h 14' 40"
2. Felix Großschartner AUT AustriaBora-Hansgrohe+ 8"
3. Enric Mas ESP HiszpaniaMovistar Team+ 25"
4. Miguel Ángel López COL KolumbiaMovistar Team+ 36"
5. Jan Polanc SLO SłoweniaUAE Team Emirates+ 38"
6. Egan Bernal biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)COL KolumbiaIneos Grenadiers+ 41"
7. Jack Haig AUS AustraliaBahrain Victorious+ 57"
8. Sepp Kuss USA Stany ZjednoczoneJumbo-Visma+ 59"
9. Aleksandr Własow RUS RosjaAstana-Premier Tech+ 1' 06"
10. Adam Yates GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 1' 22"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 9Edytuj

Puerto Lumbreras - Alto de Velefique
górski
(188 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Damiano Caruso ITA WłochyBahrain Victorious5h 03' 14"
2. Primož Roglič czerwona koszulka (klasyfikacja generalna)SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 1' 05"
3. Enric Mas ESP HiszpaniaMovistar Team+ 1' 06"
4. Jack Haig AUS AustraliaBahrain Victorious+ 1' 44"
5. Miguel Ángel López COL KolumbiaMovistar Team+ 1' 44"
6. Adam Yates GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 1' 44"
7. Gino Mäder SUI SzwajcariaBahrain Victorious+ 2' 07"
8. Giulio Ciccone ITA WłochyTrek-Segafredo+ 2' 10"
9. Egan Bernal biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)COL KolumbiaIneos Grenadiers+ 2' 10"
10. David de la Cruz ESP HiszpaniaUAE Team Emirates+ 2' 40"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič czerwona koszulka (klasyfikacja generalna)SLO SłoweniaJumbo-Visma1h 19' 27"
2. Enric Mas ESP HiszpaniaMovistar Team+ 28"
3. Miguel Ángel López COL KolumbiaMovistar Team+ 1' 21"
4. Jack Haig AUS AustraliaBahrain Victorious+ 1' 42"
5. Egan Bernal biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)COL KolumbiaIneos Grenadiers+ 1' 52"
6. Adam Yates GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 2' 07"
7. Giulio Ciccone ITA WłochyTrek-Segafredo+ 2' 39"
8. Sepp Kuss USA Stany ZjednoczoneJumbo-Visma+ 2' 40"
9. Felix Großschartner AUT AustriaBora-Hansgrohe+ 3' 25"
10. David de la Cruz ESP HiszpaniaUAE Team Emirates+ 3' 55"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 10Edytuj

Roquetas de Mar - Rincón de la Victoria
pagórkowaty
(189 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Michael Storer AUS AustraliaTeam DSM4h 09' 21"
2. Mauri Vansevenant BEL BelgiaDeceuninck-Quick Step+ 22"
3. Clément Champoussin FRA FrancjaAG2R Citroën+ 22"
4. Dylan van Baarle NED HolandiaIneos Grenadiers+ 22"
5. Odd Christian Eiking NOR NorwegiaIntermarché-Wanty-Gobert Matériaux+ 22"
6. Jhonatan Narváez ECU EkwadorIneos Grenadiers+ 51"
7. Nick Schultz AUS AustraliaTeam BikeExchange+ 51"
8. Geoffrey Bouchard FRA FrancjaAG2R Citroën+ 51"
9. Lilian Calmejane FRA FrancjaAG2R Citroën+ 51"
10. Kenny Elissonde FRA FrancjaTrek-Segafredo+ 51"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Odd Christian Eiking czerwona koszulka (klasyfikacja generalna)NOR NorwegiaIntermarché-Wanty-Gobert Matériaux38h 37' 46"
2. Guillaume Martin FRA FrancjaCofidis+ 58"
3. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 2' 17"
4. Enric Mas ESP HiszpaniaMovistar Team+ 2' 45"
5. Miguel Ángel López COL KolumbiaMovistar Team+ 3' 38"
6. Jack Haig AUS AustraliaBahrain Victorious+ 3' 59"
7. Egan Bernal biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)COL KolumbiaIneos Grenadiers+ 4' 46"
8. Sepp Kuss USA Stany ZjednoczoneJumbo-Visma+ 4' 57"
9. Adam Yates GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 5' 01"
10. Felix Großschartner AUT AustriaBora-Hansgrohe+ 5' 42"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 11Edytuj

Antequera - Valdepeñas de Jaén
pagórkowaty
(133,6 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma3h 11' 00"
2. Enric Mas ESP HiszpaniaMovistar Team+ 3"
3. Miguel Ángel López COL KolumbiaMovistar Team+ 5"
4. Jack Haig AUS AustraliaBahrain Victorious+ 7"
5. Adam Yates GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 7"
6. Romain Bardet FRA FrancjaTeam DSM+ 7"
7. Felix Großschartner AUT AustriaBora-Hansgrohe+ 7"
8. Aleksandr Własow RUS RosjaAstana-Premier Tech+ 7"
9. Egan Bernal biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)COL KolumbiaIneos Grenadiers+ 11"
10. Odd Christian Eiking czerwona koszulka (klasyfikacja generalna)NOR NorwegiaIntermarché-Wanty-Gobert Matériaux+ 11"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Odd Christian Eiking czerwona koszulka (klasyfikacja generalna)NOR NorwegiaIntermarché-Wanty-Gobert Matériaux41h 48' 57"
2. Guillaume Martin FRA FrancjaCofidis+ 58"
3. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 1' 56"
4. Enric Mas ESP HiszpaniaMovistar Team+ 2' 31"
5. Miguel Ángel López COL KolumbiaMovistar Team+ 3' 28"
6. Jack Haig AUS AustraliaBahrain Victorious+ 3' 55"
7. Egan Bernal biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)COL KolumbiaIneos Grenadiers+ 4' 46"
8. Adam Yates GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 4' 57"
9. Sepp Kuss USA Stany ZjednoczoneJumbo-Visma+ 5' 03"
10. Felix Großschartner AUT AustriaBora-Hansgrohe+ 5' 38"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 12Edytuj

Jaén - Kordoba
pagórkowaty
(175 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Magnus Cort Nielsen DEN DaniaEF Education-Nippo3h 44' 21"
2. Andrea Bagioli ITA WłochyDeceuninck-Quick Step+ 0"
3. Michael Matthews AUS AustraliaTeam BikeExchange+ 0"
4. Matteo Trentin ITA WłochyUAE Team Emirates+ 0"
5. Andreas Kron DEN DaniaLotto-Soudal+ 0"
6. Felix Großschartner AUT AustriaBora-Hansgrohe+ 0"
7. Antonio Jesús Soto ESP HiszpaniaEuskaltel-Euskadi+ 0"
8. Anthony Roux FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 0"
9. Gianluca Brambilla ITA WłochyTrek-Segafredo+ 0"
10. Martijn Tusveld NED HolandiaTeam DSM+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Odd Christian Eiking czerwona koszulka (klasyfikacja generalna)NOR NorwegiaIntermarché-Wanty-Gobert Matériaux45h 33' 18"
2. Guillaume Martin FRA FrancjaCofidis+ 58"
3. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 1' 56"
4. Enric Mas ESP HiszpaniaMovistar Team+ 2' 31"
5. Miguel Ángel López COL KolumbiaMovistar Team+ 3' 28"
6. Jack Haig AUS AustraliaBahrain Victorious+ 3' 55"
7. Egan Bernal biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)COL KolumbiaIneos Grenadiers+ 4' 46"
8. Adam Yates GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 4' 57"
9. Sepp Kuss USA Stany ZjednoczoneJumbo-Visma+ 5' 03"
10. Felix Großschartner AUT AustriaBora-Hansgrohe+ 5' 38"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 13Edytuj

Belmez - Villanueva de la Serena
płaski
(203,7 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Florian Sénéchal FRA FrancjaDeceuninck-Quick Step4h 58' 23"
2. Matteo Trentin ITA WłochyUAE Team Emirates+ 0"
3. Alberto Dainese ITA WłochyTeam DSM+ 2"
4. Luka Mezgec SLO SłoweniaTeam BikeExchange+ 3"
5. Stan Dewulf BEL BelgiaAG2R Citroën+ 3"
6. Piet Allegaert BEL BelgiaCofidis+ 3"
7. Itamar Einhorn ISR IzraelIsrael Start-Up Nation+ 3"
8. Antonio Jesús Soto ESP HiszpaniaEuskaltel-Euskadi+ 3"
9. Rui Oliveira POR PortugaliaUAE Team Emirates+ 3"
10. Egan Bernal biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)COL KolumbiaIneos Grenadiers+ 6"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Odd Christian Eiking czerwona koszulka (klasyfikacja generalna)NOR NorwegiaIntermarché-Wanty-Gobert Matériaux50h 31' 52"
2. Guillaume Martin FRA FrancjaCofidis+ 58"
3. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 1' 56"
4. Enric Mas ESP HiszpaniaMovistar Team+ 2' 31"
5. Miguel Ángel López COL KolumbiaMovistar Team+ 3' 28"
6. Jack Haig AUS AustraliaBahrain Victorious+ 3' 55"
7. Egan Bernal biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)COL KolumbiaIneos Grenadiers+ 4' 41"
8. Adam Yates GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 4' 57"
9. Sepp Kuss USA Stany ZjednoczoneJumbo-Visma+ 5' 03"
10. Felix Großschartner AUT AustriaBora-Hansgrohe+ 5' 38"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 14Edytuj

Don Benito - La Villuerca
górski
(165,7 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Romain Bardet FRA FrancjaTeam DSM4h 20' 36"
2. Jesús Herrada ESP HiszpaniaCofidis+ 44"
3. Jay Vine AUS AustraliaAlpecin-Fenix+ 44"
4. Thomas Pidcock GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 1' 12"
5. Clément Champoussin FRA FrancjaAG2R Citroën+ 1' 14"
6. Matthew Holmes GBR Wielka BrytaniaLotto-Soudal+ 1' 16"
7. Andriej Zejc KAZ KazachstanTeam BikeExchange+ 1' 19"
8. Kevin Geniets LUX LuksemburgGroupama-FDJ+ 1' 46"
9. Nicolas Prodhomme FRA FrancjaAG2R Citroën+ 2' 04"
10. Jan Tratnik SLO SłoweniaBahrain Victorious+ 2' 15"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Odd Christian Eiking czerwona koszulka (klasyfikacja generalna)NOR NorwegiaIntermarché-Wanty-Gobert Matériaux55h 03' 17"
2. Guillaume Martin FRA FrancjaCofidis+ 54"
3. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 1' 36"
4. Enric Mas ESP HiszpaniaMovistar Team+ 2' 11"
5. Miguel Ángel López COL KolumbiaMovistar Team+ 3' 04"
6. Jack Haig AUS AustraliaBahrain Victorious+ 3' 35"
7. Egan Bernal biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)COL KolumbiaIneos Grenadiers+ 4' 21"
8. Adam Yates GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 4' 49"
9. Sepp Kuss USA Stany ZjednoczoneJumbo-Visma+ 4' 59"
10. Felix Großschartner AUT AustriaBora-Hansgrohe+ 5' 31"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 15Edytuj

Navalmoral de la Mata - El Barraco
górski
(197,5 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Rafał Majka POL PolskaUAE Team Emirates4h 51' 36"
2. Steven Kruijswijk NED HolandiaJumbo-Visma+ 1' 27"
3. Chris Hamilton AUS AustraliaTeam DSM+ 2' 19"
4. Adam Yates GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 2' 42"
5. Giulio Ciccone ITA WłochyTrek-Segafredo+ 2' 57"
6. Odd Christian Eiking czerwona koszulka (klasyfikacja generalna)NOR NorwegiaIntermarché-Wanty-Gobert Matériaux+ 2' 57"
7. Felix Großschartner AUT AustriaBora-Hansgrohe+ 2' 57"
8. Sepp Kuss USA Stany ZjednoczoneJumbo-Visma+ 2' 57"
9. David de la Cruz ESP HiszpaniaUAE Team Emirates+ 2' 57"
10. Enric Mas ESP HiszpaniaMovistar Team+ 2' 57"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Odd Christian Eiking czerwona koszulka (klasyfikacja generalna)NOR NorwegiaIntermarché-Wanty-Gobert Matériaux59h 57' 50"
2. Guillaume Martin FRA FrancjaCofidis+ 54"
3. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 1' 36"
4. Enric Mas ESP HiszpaniaMovistar Team+ 2' 11"
5. Miguel Ángel López COL KolumbiaMovistar Team+ 3' 04"
6. Jack Haig AUS AustraliaBahrain Victorious+ 3' 35"
7. Egan Bernal biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)COL KolumbiaIneos Grenadiers+ 4' 21"
8. Adam Yates GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 4' 34"
9. Sepp Kuss USA Stany ZjednoczoneJumbo-Visma+ 4' 59"
10. Felix Großschartner AUT AustriaBora-Hansgrohe+ 5' 31"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 16Edytuj

Laredo - Santa Cruz de Bezana
płaski
(180 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Fabio Jakobsen zielona koszulka (klasyfikacja punktowa)NED HolandiaDeceuninck-Quick Step4h 08' 57"
2. Jordi Meeus BEL BelgiaBora-Hansgrohe+ 0"
3. Matteo Trentin ITA WłochyUAE Team Emirates+ 0"
4. Michael Matthews AUS AustraliaTeam BikeExchange+ 0"
5. Alberto Dainese ITA WłochyTeam DSM+ 0"
6. Jon Aberasturi ESP HiszpaniaCaja Rural-Seguros RGA+ 0"
7. Rui Oliveira POR PortugaliaUAE Team Emirates+ 0"
8. Riccardo Minali ITA WłochyIntermarché-Wanty-Gobert Matériaux+ 0"
9. Antonio Jesús Soto ESP HiszpaniaEuskaltel-Euskadi+ 0"
10. Clément Venturini FRA FrancjaAG2R Citroën+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Odd Christian Eiking czerwona koszulka (klasyfikacja generalna)NOR NorwegiaIntermarché-Wanty-Gobert Matériaux64h 06' 47"
2. Guillaume Martin FRA FrancjaCofidis+ 54"
3. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 1' 36"
4. Enric Mas ESP HiszpaniaMovistar Team+ 2' 11"
5. Miguel Ángel López COL KolumbiaMovistar Team+ 3' 04"
6. Jack Haig AUS AustraliaBahrain Victorious+ 3' 35"
7. Egan Bernal biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)COL KolumbiaIneos Grenadiers+ 4' 21"
8. Adam Yates GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 4' 34"
9. Sepp Kuss USA Stany ZjednoczoneJumbo-Visma+ 4' 59"
10. Felix Großschartner AUT AustriaBora-Hansgrohe+ 5' 31"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 17Edytuj

Unquera - Lagos de Covadonga
górski
(185,8 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma4h 34' 45"
2. Sepp Kuss USA Stany ZjednoczoneJumbo-Visma+ 1' 35"
3. Miguel Ángel López COL KolumbiaMovistar Team+ 1' 35"
4. Adam Yates GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 1' 35"
5. Jack Haig AUS AustraliaBahrain Victorious+ 1' 35"
6. Enric Mas ESP HiszpaniaMovistar Team+ 1' 35"
7. Egan Bernal biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)COL KolumbiaIneos Grenadiers+ 1' 35"
8. Gino Mäder SUI SzwajcariaBahrain Victorious+ 1' 35"
9. Louis Meintjes RSA Południowa AfrykaIntermarché-Wanty-Gobert Matériaux+ 2' 29"
10. Clément Champoussin FRA FrancjaAG2R Citroën+ 2' 44"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič czerwona koszulka (klasyfikacja generalna)SLO SłoweniaJumbo-Visma68h 42' 56"
2. Enric Mas ESP HiszpaniaMovistar Team+ 2' 22"
3. Miguel Ángel López COL KolumbiaMovistar Team+ 3' 11"
4. Jack Haig AUS AustraliaBahrain Victorious+ 3' 46"
5. Guillaume Martin FRA FrancjaCofidis+ 4' 16"
6. Egan Bernal biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)COL KolumbiaIneos Grenadiers+ 4' 29"
7. Adam Yates GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 4' 45"
8. Sepp Kuss USA Stany ZjednoczoneJumbo-Visma+ 5' 04"
9. Felix Großschartner AUT AustriaBora-Hansgrohe+ 6' 54"
10. Gino Mäder SUI SzwajcariaBahrain Victorious+ 6' 58"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 18Edytuj

Salas - El Gamoniteiru
górski
(162,6 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Miguel Ángel López COL KolumbiaMovistar Team4h 41' 21"
2. Primož Roglič czerwona koszulka (klasyfikacja generalna)SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 14"
3. Enric Mas ESP HiszpaniaMovistar Team+ 20"
4. Egan Bernal biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)COL KolumbiaIneos Grenadiers+ 22"
5. Jack Haig AUS AustraliaBahrain Victorious+ 58"
6. David de la Cruz ESP HiszpaniaUAE Team Emirates+ 58"
7. Gino Mäder SUI SzwajcariaBahrain Victorious+ 58"
8. Louis Meintjes RSA Południowa AfrykaIntermarché-Wanty-Gobert Matériaux+ 58"
9. Sepp Kuss USA Stany ZjednoczoneJumbo-Visma+ 1' 06"
10. Adam Yates GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 1' 07"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič czerwona koszulka (klasyfikacja generalna)SLO SłoweniaJumbo-Visma73h 24' 25"
2. Enric Mas ESP HiszpaniaMovistar Team+ 2' 30"
3. Miguel Ángel López COL KolumbiaMovistar Team+ 2' 53"
4. Jack Haig AUS AustraliaBahrain Victorious+ 4' 36"
5. Egan Bernal biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)COL KolumbiaIneos Grenadiers+ 4' 43"
6. Adam Yates GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 5' 44"
7. Sepp Kuss USA Stany ZjednoczoneJumbo-Visma+ 6' 02"
8. Gino Mäder SUI SzwajcariaBahrain Victorious+ 7' 48"
9. Guillaume Martin FRA FrancjaCofidis+ 8' 31"
10. Louis Meintjes RSA Południowa AfrykaIntermarché-Wanty-Gobert Matériaux+ 9' 02"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 19Edytuj

Tapia de Casariego - Monforte de Lemos
pagórkowaty
(191,2 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Magnus Cort Nielsen DEN DaniaEF Education-Nippo4h 24' 54"
2. Rui Oliveira POR PortugaliaUAE Team Emirates+ 0"
3. Quinn Simmons USA Stany ZjednoczoneTrek-Segafredo+ 0"
4. Andrea Bagioli ITA WłochyDeceuninck-Quick Step+ 0"
5. Anthony Roux FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 0"
6. Andreas Kron DEN DaniaLotto-Soudal+ 0"
7. Lawson Craddock USA Stany ZjednoczoneEF Education-Nippo+ 5"
8. Alberto Dainese ITA WłochyTeam DSM+ 18"
9. Matteo Trentin ITA WłochyUAE Team Emirates+ 18"
10. Alexander Krieger GER NiemcyAlpecin-Fenix+ 18"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič czerwona koszulka (klasyfikacja generalna)SLO SłoweniaJumbo-Visma77h 49' 37"
2. Enric Mas ESP HiszpaniaMovistar Team+ 2' 30"
3. Miguel Ángel López COL KolumbiaMovistar Team+ 2' 53"
4. Jack Haig AUS AustraliaBahrain Victorious+ 4' 36"
5. Egan Bernal biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)COL KolumbiaIneos Grenadiers+ 4' 43"
6. Adam Yates GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 5' 44"
7. Sepp Kuss USA Stany ZjednoczoneJumbo-Visma+ 6' 02"
8. Gino Mäder SUI SzwajcariaBahrain Victorious+ 7' 48"
9. Guillaume Martin FRA FrancjaCofidis+ 8' 31"
10. David de la Cruz ESP HiszpaniaUAE Team Emirates+ 9' 24"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 20Edytuj

Sanxenxo - Mos
górski
(202,2 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Clément Champoussin FRA FrancjaAG2R Citroën5h 21' 50"
2. Primož Roglič czerwona koszulka (klasyfikacja generalna)SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 6"
3. Adam Yates GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 8"
4. Enric Mas ESP HiszpaniaMovistar Team+ 8"
5. Jack Haig AUS AustraliaBahrain Victorious+ 12"
6. Chris Hamilton AUS AustraliaTeam DSM+ 16"
7. Mikel Bizkarra ESP HiszpaniaEuskaltel-Euskadi+ 23"
8. Ryan Gibbons RSA Południowa AfrykaUAE Team Emirates+ 26"
9. Gino Mäder SUI SzwajcariaBahrain Victorious+ 26"
10. Floris De Tier BEL BelgiaAlpecin-Fenix+ 50"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič czerwona koszulka (klasyfikacja generalna)SLO SłoweniaJumbo-Visma83h 11' 27"
2. Enric Mas ESP HiszpaniaMovistar Team+ 2' 38"
3. Jack Haig AUS AustraliaBahrain Victorious+ 4' 48"
4. Adam Yates GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 5' 48"
5. Gino Mäder biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)SUI SzwajcariaBahrain Victorious+ 8' 14"
6. Egan Bernal COL KolumbiaIneos Grenadiers+ 11' 38"
7. Sepp Kuss USA Stany ZjednoczoneJumbo-Visma+ 13' 42"
8. Guillaume Martin FRA FrancjaCofidis+ 16' 11"
9. David de la Cruz ESP HiszpaniaUAE Team Emirates+ 16' 19"
10. Felix Großschartner AUT AustriaBora-Hansgrohe+ 20' 30"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 21Edytuj

Padrón - Santiago de Compostela
jazda indywidualna na czas
(33,8 km)
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič czerwona koszulka (klasyfikacja generalna)SLO SłoweniaJumbo-Visma44' 02"
2. Magnus Cort Nielsen DEN DaniaEF Education-Nippo+ 14"
3. Thymen Arensman NED HolandiaTeam DSM+ 52"
4. Josef Černý CZE CzechyDeceuninck-Quick Step+ 1' 16"
5. Chad Haga USA Stany ZjednoczoneTeam DSM+ 1' 43"
6. Egan Bernal COL KolumbiaIneos Grenadiers+ 1' 49"
7. Felix Großschartner AUT AustriaBora-Hansgrohe+ 1' 52"
8. Steven Kruijswijk NED HolandiaJumbo-Visma+ 1' 52"
9. Enric Mas ESP HiszpaniaMovistar Team+ 2' 04"
10. Ion Izagirre ESP HiszpaniaAstana-Premier Tech+ 2' 06"
Źródło: ProCyclingStats


KlasyfikacjeEdytuj

Klasyfikacja generalnaEdytuj

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič czerwona koszulka (klasyfikacja generalna)SLO SłoweniaJumbo-Visma83h 55' 29"
2. Enric Mas ESP HiszpaniaMovistar Team+ 4' 42"
3. Jack Haig AUS AustraliaBahrain Victorious+ 7' 40"
4. Adam Yates GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 9' 06"
5. Gino Mäder biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)SUI SzwajcariaBahrain Victorious+ 11' 33"
6. Egan Bernal COL KolumbiaIneos Grenadiers+ 13' 27"
7. David de la Cruz ESP HiszpaniaUAE Team Emirates+ 18' 33"
8. Sepp Kuss USA Stany ZjednoczoneJumbo-Visma+ 18' 55"
9. Guillaume Martin FRA FrancjaCofidis+ 20' 27"
10. Felix Großschartner AUT AustriaBora-Hansgrohe+ 22' 22"
11. Odd Christian Eiking NOR NorwegiaIntermarché-Wanty-Gobert Matériaux+ 25' 14"
12. Steven Kruijswijk NED HolandiaJumbo-Visma+ 26' 42"
13. Juan Pedro López ESP HiszpaniaTrek-Segafredo+ 31' 21"
14. Geoffrey Bouchard FRA FrancjaAG2R Citroën+ 49' 09"
15. Rémy Rochas FRA FrancjaCofidis+ 52' 32"
16. Clément Champoussin FRA FrancjaAG2R Citroën+ 57' 29"
17. Damiano Caruso ITA WłochyBahrain Victorious+ 1h 05' 31"
18. Sam Oomen NED HolandiaJumbo-Visma+ 1h 09' 25"
19. Óscar Cabedo ESP HiszpaniaBurgos-BH+ 1h 12' 43"
20. Steff Cras BEL BelgiaLotto-Soudal+ 1h 22' 06"
Źródło: ProCyclingStats


Liderzy klasyfikacjiEdytuj

Wikidata-logo S.svgEtapPierwsze miejsce
_
Klasyfikacja generalna
czerwona koszulka (klasyfikacja generalna)
Punktowa
zielona koszulka (klasyfikacja punktowa)
Górska
biała koszulka w niebieskie grochy (klasyfikacja górska)
Młodzieżowa
biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)
Najaktywniejszych
żółty numer (klasyfikacja najaktywniejszych)
Drużynowa
czerwony numer (klasyfikacja drużynowa)
1
jazda indywidualna na czas
SLO Primož RogličSLO Primož RogličSLO Primož RogličUSA Sepp KussITA Andrea Bagiolinie przyznanoNED Jumbo-Visma
2
płaski
BEL Jasper PhilipsenBEL Jasper PhilipsenESP Diego Rubio
3
górski
EST Rein TaaramäeEST Rein TaaramäeEST Rein TaaramäeCOL Egan BernalESP Julen AmezquetaUAE UAE Team Emirates
4
płaski
NED Fabio JakobsenNED Fabio JakobsenESP Ángel Madrazo
5
płaski
BEL Jasper PhilipsenFRA Kenny ElissondeBEL Jasper PhilipsenESP Oier Lazkano
6
pagórkowaty
DEN Magnus Cort NielsenSLO Primož RogličESP Joan BouESP Movistar Team
7
górski
AUS Michael StorerRUS Pawieł SiwakowAUS Michael Storer
8
płaski
NED Fabio JakobsenNED Fabio JakobsenESP Aritz Bagües
9
górski
ITA Damiano CarusoITA Damiano CarusoESP Julen Amezqueta
10
pagórkowaty
AUS Michael StorerNOR Odd Christian EikingITA Matteo TrentinGBR Ineos Grenadiers
11
pagórkowaty
SLO Primož RogličESP Jonathan Lastra
12
pagórkowaty
DEN Magnus Cort NielsenESP Julen Amezqueta
13
płaski
FRA Florian SénéchalESP Álvaro Cuadros
14
górski
FRA Romain BardetFRA Romain BardetESP Daniel Navarro
15
górski
POL Rafał MajkaPOL Rafał Majka
16
płaski
NED Fabio JakobsenNED Jetse Bol
17
górski
SLO Primož RogličSLO Primož RogličCOL Egan BernalBRN Bahrain Victorious
18
górski
COL Miguel Ángel López AUS Michael StorerAUS Michael Storer
19
pagórkowaty
DEN Magnus Cort NielsenDEN Andreas Kron
20
górski
FRA Clément ChampoussinSUI Gino MäderRSA Ryan Gibbons
21
jazda indywidualna na czas
SLO Primož Rogličnie przyznano
KoniecSLO Primož RogličNED Fabio JakobsenAUS Michael StorerSUI Gino MäderDEN Magnus Cort NielsenBRN Bahrain Victorious

BibliografiaEdytuj